تبلیغات
روش های کسب در امد نوین - همه چیز با خدا ممكن است
 
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : محسن صادقی
نویسندگان
صفحات جانبی
نظرسنجی
شما در کدام یک از شرکتهای بازار یابی شبکه ای فعالیت میکنید؟
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
شماره تلفن
مبلغ به تومان
توضیحات
روش های کسب در امد نوین
پوبا تیم قم
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
دوشنبه 11 خرداد 1394 :: نویسنده : محسن صادقی
م. حورایی»

یکی از آرمان‌های دیرینه‌ی بشر، کسب موفقیت در عرصه‌های گوناگون زندگی بوده و هست. آرزوی موفقیت در بُعدهای مختلف زندگی  و دست‌یابی به موفقیت‌های درخشان، آن‌چنان برای انسان بااهمیت بوده که جهت رسیدن به آن، رنج‌ها و مشکل‌های بسیاری را تحمل نموده است. شاید کمتر کسی توانسته راه موفقیت را پیدا کند اما کتاب «همه‌چیز با خدا ممکن است» این راه را نشان می‌دهد و به ما می‌گوید آن خالق یگانه‌ی مهربان که جهان هستی را آفرید، اصل‌ها و قانون‌های خاصی را تحت عنوان سنت‌های الهی یا قانونمندی طبیعت، بر این نظامِ احسن، مقرر فرموده و آن‌ را به‌سوی مقصد نهایی و هدف اصلی، رهنمون کرده است. همه‌ی قانون‌هایی که بر طبیعت زیبا حاکم است، نظام‌مند و هدف‌مند بوده و تنها پیروی از آن‌هاست که راه رسیدن به این موفقیت را هموار می‌نماید.

 اگرچه انسان به‌عنوان محور هستی و در رأس هرم مخلوقات قرارگرفته ولی خود نیز جزو طبیعت محسوب می‌شود و باید قانون‌های حاکم بر آن را اجرا نماید و لازمه‌ی کسب موفقیتش در عرصه‌های مختلف زندگی و جذب موفقیت الهی در این مسیر، پیروی از قانون‌های حاکم بر طبیعت یا همان سنت‌های الهی می‌باشد.

اگر کسی می‌خواهد در زندگی موفق باشد، لازمه‌ی آن، این است که قانون‌های طبیعت را بشناسد و به آن‌ها احترام بگذارد و از آن‌ها پیروی نماید تا حمایت طبیعت را نسبت به خود، برانگیزد و پاداش آن‌را ببنید. اگر چنین نکند و از این قانون‌ها سرپیچی نماید، همانند کسی که خلاف جهت جریان آب، شنا می‌کند، با وجود همه‌ی سعی و تلاشش، دچار مشکل جدی شده و لطمه می‌خورد.

 


قانون‌مندی‌های طبیعت

قانون اول: قانون خالی‌شدن (خلأ)

 این قانون می‌گوید: «همیشه خلأ باعث جذب می‌شود. هرچه خلأ، بیش‌تر باشد، جذب بیش‌تر است.» اگر من می‌خواهم موهبت‌های الهی را جذب کنم، ابتدا باید جای خالی باز کنم. درستی قانون‌مندی طبیعت، نگاه عمیق به‌ آن و الهام گرفتن از آن است. یکی از معلمان بزرگ ما در طبیعت، «گردباد» است. گردباد، مجموعه‌ای از بادها‌ی بسیار شدید و قدرتمند است که همه‌چیز را به داخل خود می‌کشد. علت جذب فوق‌العاده‌ی گردباد، خلأ درون آن است.

انسان هم باید مانند گردباد باشد. اگر می‌خواهید نیایش‌ها و دعا‌های‌تان اجابت شود، اول باید برای آن‌ها، جا بازکنید و درون را خالی کنید. خلأ ذهنی و خلأ دل، اولین خلأهایی هستند که باید ایجاد کنید. ذهن و دل خود را از کینه‌، نفرت، انتقام، حسادت، حسرت، یأس و ناامیدی، سوءظن، بدخواهی، کج‌اندیشی و همه‌ی آن چیزهایی که ‌ذهن و دل خالی ما را بی‌سبب پُرکرده‌‌‌‌‌‌اند، خالی کنید.

ذهن و دلی که از این چیزها آکنده است، دیگر جای خالی برای پذیرش و جذب موهبت‌های الهی ندارد. پس ذهن را از کینه و نفرت، زبان را از گفته‌های هرز، دروغ و تهمت، دل و جان را از وابسته‌بودن به یک هدف، شکم را از حجم زیاد غذا و وجودتان را از آلودگی و گناه، خالی‌کنید تا امکان جذب موهبت الهی را فراهم نمایید و مطمئن باشید به همان میزان خلأی که ایجاد می‌کنید، جذب می‌کنید.

 

قانون دوم: قانون جریان و حرکت

هر ذره‌ای در این هستی، جریان و هدفی دارد. ما ذره‌ی ایستا نداریم. ذره‌ی ایستا، مرگ است. این جریان و حرکت طبیعت برای ما پیامی دارد. پیامش این است که ما هم جریان داشته باشیم.

بدن ما سه جریان مهم دارد: جریان خون، جریان تنفس و جریان لنف. ایستایی در هر کدام از این سه‌جریان، مرگ را باعث می‌شود. جاری شوید و انرژی جسمی‌، ذهن خلاق، سرمایه و دانش‌تان را حرکت دهید تا موهبت الهی را جذب نمایید.

 

قانون سوم: قانون نظم

همه‌ی هستی ما منظم است. حتی در بی‌نظمی‌هایی که می‌بینیم، نظمِ نهفته‌ای وجود دارد. این جریان منظم هستی، به طورحتم برای ما پیامی دارد. نظم هستی به ما می‌گوید «ما هم به‌عنوان عنصری از هستی باید بدانیم که نظم داشته باشیم تا با جریان هستی، هماهنگ شویم.»

حضرت علی(ع) در آخرین لحظه‌های شهادت، همه را جمع می‌کنند و می‌فرمایند: «شما را سفارش می‌کنم به اصل نگه‌داری و نظم.»

 

قانون چهارم: قانون بارش

 صدقه، یک واژه‌ی بسیار بزرگ، پرمعنا و قدرتمند است که ریشه در صدق به معنی راستی و درستی دارد. متأسفانه برخی فکر می‌کنند صدقه یعنی به یک فقیر یا تهیدست، کمک کنند. در حالی‌که براساس حدیث‌هایی از پیامبر اکرم(ص) که به صدقه اختصاص یافته، آمده: «آموختن دانشی به مسلمانان، اصلاح میان دوکس، نگه‌داری ‌زبان، آزادکردن اسیر، خیرات برای اموات، جلوگیری از ریختن خون کسی، نیکی و احسان و دفع بدی، اخلاق خوب، لبخند‌زدن به مادر، نگاه پُرمهر به پدر، شکرکردن و سپاسگزاری، همه به معنی صدقه است.» پس به هر نحوی که می‌توانید، صدقه بدهید و بارش کنید. صدقه، یک امتیاز الهی است برای ما که در صورت بی‌اعتنایی، خود را محروم ساخته‌ایم.

 

قانون پنجم: قانون پاکی

«پاکی»، اساس جذب همه‌ی موهبت‌هاست. موهبت‌ها همیشه جذب پاکی می‌شوند و به‌نسبت پاکی که در خود ایجاد می‌کنید، لایق جذب موهبت‌ها می‌شوید.

قانون «پاکی» به‌نوعی با قانون «خلأ» در ارتباط است. ذهن خود را از نفرین‌ها، نفرت‌ها، کینه‌ها و نبخشیدن‌ها پاک کنیم. شاید یک نیت ناپاک و آلوده در ذهن و دل، مانع جذب موهبت‌های الهی شود.

اگر زبان‌تان آلوده است به دروغ، تهمت، تمسخر، تحقیر و انتقاد بی‌جا از دیگران، زبان‌تان، مانع جذب موهبت‌ است.

ممکن است افرادی باشند که دروغ می‌گویند، ناسزا می‌گویند و قانونمندی طبیعت را رعایت نمی‌کنند اما وضع مالی خوبی دارند. یادتان باشد «روزی»، فراتر از توانگری مالی است. روزی، فرصت‌هایی است که به‌دست می‌آورید. روزی، فرزند خوب است. روزی، همسر خوب و مهربان است. روزی، کتاب مفید است. همه‌ی این‌ها روزی است.

 

قانون ششم: قانون سحرخیزی

از سحرخیزی طبیعت، پیام بگیرید. به طبیعت نگاه کنید و بر اساس آن‌چه از آن الهام می‌گیرید، زندگی کنید.

ضرب‌المثل «سحرخیز باش تا کامروا باشی» را به‌خاطر آورید و از همین امروز تصمیم بگیرید که سحرخیز باشید. بیدار و پرسپاس و پردعا بوده و سپیده تا طلوع را در محضر الهی، حاضر باشید که سحرخیزی، قانون طبیعت و سنت زیبای الهی است.

 

قانون هفتم: قانون جمع

همیشه انرژی یک فرد از انرژی یک گروه، کم‌تر است. جمع‌بودن باعث جذب مؤثرتر هدف می‌شود و خداوند، جمع را دوست دارد و همیشه با جماعت است.

زیادی برکت در سفره‌هایی است که جمعیت در آن زیاد باشد. جماعت در مورد عبادت‌مان نیز صادق است. عبادت‌هایی که در جمع صورت‌می‌گیرد، بسیار مؤثرتر و خداپسندانه‌تر است.

باهم‌بودن را بسیار جدی بگیرید مانند صله‌ی ‌رحم، مراقبه‌های گروهی و در فضای مثبت باهم‌بودن. جمع را دوست داشته باشید و از جمع‌های مثبت، انرژی بگیرید.

 

قانون هشتم: قانون هماهنگی

هماهنگی هستی، هماهنگی کائنات، هماهنگی پراکنش گرده‌ی گل‌ها با جریان باد و زنبور عسل، همگی برای ما پیام دارند و پیام‌شان این است که: «انسان نیز به‌عنوان عنصری از هستی، باید با هستی هماهنگ باشد.» یکی از تعریف‌‌هایی که از موفقیت ارائه می‌شود، این است که موفقیت یعنی پیش‌برد تمامی جنبه‌های زندگی به‌طور هماهنگ. دقت کنید و ببینید آیا مانند طبیعت هماهنگ هستید؟ آیا تمام جنبه‌های زندگی را هماهنگ پیش‌می‌برید؟

 

قانون نهم: قانون تنوع

طبیعت و هستی ما‌، طبیعت و هستی متنوع است. این تنوع هستی ما، به‌طور حتم برای‌مان پیامی دارد و آن پیام، این است که «تنوع»، ضدافسردگی است. «تنوع» به ما روحیه می‌دهد. «تنوع»، جریان حرکت و نشاط می‌دهد.

در اسلام، سفر بسیار توصیه شده است. وقتی مسافرت می‌کنیم، برای ما تنوع فکری به‌همراه می‌آورد و ذهن‌مان را بازمی‌کند. این‌که بگذاریم عید بیاید تا خانه را تمیز کنیم، درست نیست. هر بیست‌روز یک‌بار یا ماهی یک‌‌بار خانه را تمیز کنیم.

به تنوع رنگ‌ها دقت کنید. سه‌رنگ در طبیعت، بسیار زیاد است و این به‌طور حتم برای ما پیامی دارد. روشنی خورشید و سفیدی آفتاب، آبیِ آسمان و دریا و سبزی طبیعت، به‌طور حتم برای ما پیامی دارند.

 

قانون دهم: کارما

قانون «کار‌ما»، قانون «علت و معلول»،  قانون «تابش و بازتابش» و قانون «عمل و عکس‌المعل» نامیده می‌شود. بدانید تمام نیت‌ها و کارهای شما، تابشی به بیرون دارد.

اگر عملی که انجام می‌دهید، مثبت باشد، تابش مثبت دارد و بازتابش آن نیز مثبت خواهد بود. تمام کارها و نیت‌های ما به ‌خودمان بر‌می‌گردد، به عبارتی «از ماست که بر ماست».

همه‌ی کارهای و نیت‌های مثبت و منفی، به سوی ما باز‌می‌گردند. پس با نیت‌ها و کارهای خوب، از طبیعت، «خوب» دریافت کنیم.

 

قانون یازدهم: قانون عشق

«عشق»، اساس همه‌ی جذابیت‌هاست. خلقت انسان و همه‌ی موجودات، حاصل عشق است.

از امام رضا(ع) پرسیدند: «دین چیست؟» ایشان فرمودند: «آیا دین‌، چیزی جز محبت است؟»

جوهره‌ی هستی، محبت و عشق است و آن زمان که شما در جوهره‌ی هستی فرورفته‌اید و با آن هماهنگ شده‌اید، به تمام ذره‌های هستی، عشق می‌ورزید. اگر قانون عشق را رعایت کنید، یقین بدانید که دیگر نیت و عملی نخواهید داشت که به فرد دیگری، آسیب وارد کنید. اگر کسی به شما بد کرد، ناخودآگاه برایش طلب هدایت و خیر کنید. عشق بورزید، اساس همه‌ی جذب‌ها «عشق» است.

 

خلاصه کتاب از: سکینه حسن‌پورکرانی

کارشناس الهیات و معارف اسلامی

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 02:54 ب.ظ
外最高品質スーパーコピーブランド専門店bagshop78.comの完璧な品質を維持するために。日本最高級ブランド時計
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 02:53 ب.ظ
ブランドコピー品通販、全て新品、高い品質、激安、送料無料。ブランド財布コピー、ブランドバッグコピー
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 02:53 ب.ظ
ブランドスーパーコピー-高品質コピー-偽物通販-信用優良信頼できる
یکشنبه 18 فروردین 1398 09:05 ق.ظ
ロレックスコピーを購入する方はこちらへ。
شنبه 17 فروردین 1398 09:19 ق.ظ
ブランドコピーのスーパーコピー専門ショップです。ルイヴィトン財布コピーをはじめ、ブランド財布コピーと
پنجشنبه 19 بهمن 1396 04:20 ب.ظ
من مطمئن نیستم که چرا این وبلاگ بارگیری من را برای من بسیار کند است.
آیا هر کس دیگری دارای این مسئله است یا مشکل من در پایان من است؟
بعدا بررسی خواهم کرد و ببینید آیا مشکل هنوز وجود دارد.
دوشنبه 16 مرداد 1396 12:37 ب.ظ
Nice answers in return of this issue with real arguments
and describing all regarding that.
شنبه 14 مرداد 1396 12:06 ب.ظ
Hmm is anyone else encountering problems with the images on this blog loading?
I'm trying to determine if its a problem on my end or if it's the blog.
Any responses would be greatly appreciated.
جمعه 13 مرداد 1396 04:42 ب.ظ
I don't know whether it's just me or if everybody else experiencing problems with your website.
It seems like some of the text on your content are running off the screen. Can someone else please comment and let me know if this is
happening to them as well? This might be a problem
with my web browser because I've had this happen before.
Thanks
جمعه 1 اردیبهشت 1396 07:43 ق.ظ
I visited many web pages but the audio feature for audio songs present at this website is in fact wonderful.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 11:19 ق.ظ
Hi there, just became aware of your blog through Google, and
found that it is really informative. I am going
to watch out for brussels. I will be grateful if you continue this in future.
Many people will be benefited from your writing.
Cheers!
چهارشنبه 23 فروردین 1396 07:38 ق.ظ
Saved as a favorite, I love your website!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر